سمعک میتواند از زوال عقل جلوگیری کند

سمعک میتواند از زوال عقل جلوگیری کند

سمعک میتواند از زوال عقل جلوگیری کند

مطالعات جدید نشان میدهد افرادی که بخاطر کهولت سن از سمعک استفاده میکنند بهتر میتوانند از مغز خود کار بکشند نسبت به افرادی که از سمعک استفاده نمیکنند.
این بر اساس تحقیقاتی است که توسط کمیته لانست در پیشگیری و مراقبت از دیابت انجام شده است که  کاهش شنوایی به عنوان یک عامل خطر مهم در زمینه زوال عقل است. این تحقیق نشان می دهد که استفاده از سمعک ممکن است این خطر را کاهش دهد.
این تحقیق توسط دانشگاه Exeter و King's College London انجام شده است و در کنفرانس بین المللی انجمن  آلزایمر در LA ارائه شده است.
یافته های اولیه نشان می دهد که تشویق مردم به استفاده از سمعک  می تواند به حفظ مغز و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل کمک کند.
پروفسور کلیب بالارد از دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر گفت: "ما می دانیم که ما می توانیم  خطر ابتلا به زوال عقل را به یک سوم کاهش دهیم، اگر همه ما از اواسط زندگی شروع به این کار بکنیم. این تحقیق بخشی از یک کار ضروری برای پیدا کردن آنچه که واقعا کار می کند تا مغز ما را سالم نگه دارد.این یک یافته اولیه است و نیازمند تحقیق بیشتر است، اما این پتانسیل هیجان انگیزی دارد. پیام این است که اگر به شما توصیه می شود که به یک سمعک نیاز دارید، سمعکی راپیدا کنید که به کار شما بیاید. " 

دکتر An Corbett، سرپرست PROTECT از دانشگاه اکستر، گفت: "تحقیقات قبلی نشان داده است که کاهش شنوایی با از دست دادن عملکرد مغز، حافظه و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل همراه است. کار ما یکی از بزرگترین مطالعاتی است که  به تأثیر استفاده از سمعک میپردازد و نشان می دهد که استفاده از سمعک می تواند در حقیقت از مغز محافظت کند. اکنون ما نیاز به تحقیق بیشتر و یک آزمایش بالینی برای آزمایش  و شاید به خط مشی برای کمک به حفظ سلامت مردم نیاز داریم. "

دیدگاه خود را بیان کنید


تمامی حقوق برای کلینیک شنوایی و سمعک شکوه تجریش محفوظ است
طراحی و توسعه در شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان