تغذیه و سلامت شنوایی

تغذیه و سلامت شنوایی

تغذیه و سلامت شنوایی

تغذیه و سلامت شنوایی

با توجه به برخی مطالعات، کمبود مواد مغذی مانند B12 و اسید فولیک میتواند باعث کاهش میزان شنوایی تا 39 درصد شود، در حالی که این مواد مغذی را افزایش می دهد، می تواند تا 20 درصد از شنوایی را حفظ کند. کمبود فولیک اسید به طور خاص با افت شنوایی در فرکانس بالا ارتباط دارد. تحقیقات گزارش شده در دسامبر 2010 مربوط به Otolaryngology - سر و گردن جراحی نشان می دهد که کمبود اسید فولیک و B12 در شنوایی با آسیب رساندن به سیستم عصبی و عروقی و شاید حتی آسیب زدن به پوشش بیش از عصب کچلار. بیشتر این آسیب ناشی از رادیکال های آزاد است.

آنتی اکسیدان ها مانند B12، اسید فولیک، امگا 3 و ویتامین A مهم هستند زیرا آنها به مبارزه با رادیکال های مضر آزاد کمک می کنند.

رادیکال های آزاد در همه جا هستند و نمی توان آنها را اجتناب کرد، اما آسیب هایی که آنها با تغذیه و تنش کم می کنند افزایش می یابد. رادیکال های آزاد به بسیاری از قسمت های بدن آسیب می رساند، بنابراین مبارزه با حضور آنتی اکسیدان ها نه تنها از شنوایی محافظت می کند، بلکه دارای بسیاری از مزایای سالمتی دیگر است. رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان همچنین می تواند به مبارزه با عفونت اتوتوکسی کمک کند، آسیب برخی از داروها مانند آنهایی که برای مبارزه با افسردگی و سرطان می توانند به گوش داخلی کمک کنند.

آنتی اکسیدان ها در مقادیر زیاد در سبزیجات سالم برگ و سایر غذاها مانند عدس، لوبیا خشک شده و موز یافت می شوند. جایگزینی این غذاهای مغذی برای کلسترول بالا و غذاهای قند بالا، برای حفظ شنوایی و مبارزه با رادیکال های آزاد، بسیار طول می کشد. مراقبت از تغذیه مناسب برای حفظ و حفظ شنوایی بهتر است با بازدید از یک متخصص تغذیه همراه با بررسی های منظم با متخصص شنوایی خود را.

توجه زیادی به التهاب مزمن به عنوان یک علت برای بسیاری از شرایط سلامتی داده شده است. در حالی که مقدار کمی التهاب برای برخی از توابع بدن ضروری است، در معرض مواد غذایی التهابی و مواد شیمیایی می تواند یک سرقت بهداشتی باشد و این شامل مواردی است که به علت کاهش شنوایی مانند دیابت و بیماری های قلبی ایجاد می شود. اجتناب از غذاهای التهابی می تواند به شما در حفظ سلامتی کمک کند! برای فهرستی از غذاهای التهابی رایج، زیر را مطالعه کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید


تمامی حقوق برای کلینیک شنوایی و سمعک شکوه تجریش محفوظ است
طراحی و توسعه در شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان