کاربرد تکنولوژی وایرلس در سمعك بخش 1

کاربرد تکنولوژی وایرلس در سمعك بخش 1

کاربرد تکنولوژی وایرلس در سمعك بخش 1

 

کاربرد تکنولوژی وایرلس در سمعك بخش 1

در این دوره از ارتباطات وایرلس که ما از فن آوری به منظور تعامل و ارتباط با یکدیگر استفاده می کنیم، درک ما از جهان اطراف تغییر کرده است. خوشبختانه، سمعک همگام با این فن آوری نه تنها به که عنوان یک دستگاه پیچیده پردازنده سیگنال برای تقویت گفتار، بلکه بسیار دروازه ای برای ارتباط با رسانه ها و راحتی بیشتر در ارتباطات روزمره است. پروتکل های امروزی در وایرلس دیجیتال، امکان برقراری ارتباط وایرلس بين سمعک ها و سمعک با انواع زیادی از وسایل رسانه ای را می دهد. برخی از این سیستم ها از فرکانسی استفاده می کنند، در حالی که بعضی دیگر از سیستم ها بر ارتباط های نزدیک تمرکز دارند. طیف گسترده ای از شده است، فرکانس ها برای انتقال از طریق سیستم وایرلس در دسترس است که کند لازمه انتقال و دریافت این سیگنال، وجود یک آنتن رادیویی کوچک. جاسازی شده در سمعک و دستگاه مورد نظر می باشد. در سیستمهای وایرلس از ۳ باند فرکانس مختلف استفاده می کنند: از 3 - 15Mhz به عنوان القای مغناطیسی میدان نزدیک، 2 / 4Ghz و 900Mhz به عنوان باند صنعتی پزشکی استفاده می کنند.

از سال ۲۰۰۷ که سیستم وایرلس وارد سیستم سمعک شده است, شاهد پیشرفت چشم گیری در زمینه بهبود کیفیت سیگنال، کاهش نویز و باز آوایی و بهره گیری از پردازش های دو گوشی بوده ایم. همگام با پایش سمعک ها توسط همدیگر پیشرفت های اخیر در سیستم وایرلس سمعک، استارکی نیز تکنولوژی هر وقت بنا به وجود میدان های الکترومغناطیسی یا کاهش باتری، IRIS را ارائه داده است که در این تکنولوژی خاص از فرکانس 900MHZ سمعکی دچار مشکل شود، سریعا از طریق سیستم وایرلس به هم دیگر به منظور تطابق با طیف وسیعی از تکنولوژی های صنعتی و پزشکی روز پیام هشدار می فرستند که این رخداد منجر می شود سمعک مقابل، دنیا، پوشش فاصله های زیاد، برنامه ریزی سیستم وایرلس و پردازش خود را برای حل این مشکل آماده کند. سیگنال دو گوشی استفاده شده است، و با توجه به فرکانس استفاده شده نیازی به Intermediate Relay ندارد. همچنین در طراحی این سیستم از ترکیبی از وایرلس با میدان دور و نزدیک به منظور پوشش کلیه نیازهای ارتباطی بیمار و راحتی آنها بهره گرفته شده است. در تکنولوژی IRIS به منظور حل مشکل تداخل در سیستم های وایرلس از Adaptive Frequency Agility استفاده شده که در این سیستم به طور مداوم باندهای حاوی فرکانس 900Mhz را جستجو می کند و در صورت پیدا کردن باندی با کیفیت بهتر و تداخل کمتر سریعا به آن انتقال می یابد که از این رو است که تکنولوژی IRIS توانسته است در مدت زمان کمی نظر بیماران و شنوایی شناسان را به خود جلب کند.

مزایای عمومی تکنولوژی وایرلس

از آنجایی که باند فرکانسی خاصی به این سیگنال اختصاص داده شده است ,از جنبه اقتصادی جزء تکنولوژی های با قیمت ارزان محسوب می شود. همچنین طبق بررسی های صورت گرفته قدرت این سیگنال در کلاس ۱ آن که پرقدرت ترین نوع است، حدود 100mW است که از حداقل قدرت موبایل که حدود 1800 1900mW می باشد بسیار کمتر است . . از این رو هیچ اثر نامطلوبی بر سلامتی ندارد به ازای هر سیگنالی که ارسال کند یا دریافت شود تنها 1mW از باتری را مصرف می کند که با توجه به مزیتی که برای فرد کم شنوا فراهم می کند  که این میزان مصرف از باتری بسیار مطلوب است. همچنین با توجه به از این ماهیت این سیگنال و تکنولوژیی که برای دریافت و فرستادن آن فراهم شده است, به راحتی این قابلیت را دارد که به صورت اتوماتیک عمل کند و این یک مزیت برجسته برای طیف وسیعی از استفاده کنندگان محسوب می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید


تمامی حقوق برای کلینیک شنوایی و سمعک شکوه تجریش محفوظ است
طراحی و توسعه در شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان